Strona głównaSamochody osoboweKorzyści z pielęgnacji samochodu

Korzyści z pielęgnacji samochodu

Pielęgnacja samochodu w miesiącach jesiennych pomaga oczywiście przygotować się na warunki zimowe, ale regularna konserwacja ma również inne zalety.

Według ekspertów z non-profit National Institute for Automotive Service Excellence właściciele pojazdów skorzystają na dłuższej żywotności pojazdu, zwiększonym przebiegu benzyny i lepszej wartości odsprzedaży. Jeśli nie jesteś majsterkowiczem, wypróbuj następujące wskazówki od ASE, aby pomóc w zlokalizowaniu dobrego warsztatu samochodowego podczas zakupów serwisu samochodowego tej jesieni.

* Poproś znajomych i współpracowników o rekomendacje lub skonsultuj się z lokalnymi grupami konsumentów.

* Zaplanuj alternatywny transport z wyprzedzeniem, abyś nie czuł się zmuszony do wyboru sklepu opartego wyłącznie na lokalizacji.

* Poszukaj schludnego, dobrze zorganizowanego obiektu, w którym pojazdy na parkingu mają taką samą wartość jak Twój własny i nowoczesny sprzęt w punktach serwisowych.

* Szukaj uprzejmego personelu, z konsultantem serwisowym lub technikami, którzy odpowiedzą na Twoje pytania.

* Poszukaj zasad dotyczących szacunkowych kosztów naprawy, opłat diagnostycznych, gwarancji i akceptowalnych metod płatności.

* Zapytaj, czy zakład naprawczy specjalizuje się, czy zwykle zajmuje się rodzajem naprawy.

* Poszukaj oznak profesjonalizmu w obszarze obsługi klienta, takich jak nagrody obywatelskie, społeczne lub obsługa klienta.

* Poszukaj dowodów wykwalifikowanych techników: dyplomy ukończenia szkoły zawodowej, certyfikaty zaawansowanej pracy kursowej oraz certyfikaty ASE wskazują na obecność profesjonalnych, przeszkolonych techników.

* Poszukaj znaku ASE, który wskazuje, że sklep zatrudnia techników certyfikowanych przez ASE. Nosili niebiesko-białe insygnia na ramionach ASE i posiadają poświadczenia z podaniem dokładnych obszarów certyfikacji. Placówki z wysokim odsetkiem profesjonalistów posiadających certyfikaty ASE mogą również być członkami programu uznawania ASE’s Blue Seal of Excellence.

National Institute for Automotive Service Excellence został założony w 1972 r. Jako non-profit, niezależna organizacja zajmująca się poprawą jakości usług motoryzacyjnych i napraw poprzez dobrowolne testy i certyfikację techników motoryzacyjnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne